Karolina Romanowska

lekarz weterynarii - kardiologia, USG klatki piersiowej

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 2017 roku. Już jako studentka drugiego roku swoje doświadczenie zdobywała w klinice całodobowej i specjalistycznej przychodni kardiologicznej w Warszawie. Obecnie z sześcioletnim doświadczeniem jako lekarz weterynarii w klinice całodobowej. Od pięciu lat jej pasją i kierunkiem specjalizacji jest kardiologia weterynaryjna. Ukończyła trzy stopnie kursu kardiologicznego European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w Luxemburgu. Dodatkowo ukończyła kurs ultrafonografii płuc VetLuxExpert oraz dwustopniowy kurs echokardiografii MasterVet w Polsce. Obecnie dalej podnosi swoje kwalifikacje w kierunku chorób w obrębie klatki piersiowej z naciskiem na choroby serca, uczestnicząc w licznych kursach i kongresach weterynaryjnych.


Specjalizuje się w badaniach echokardiografii, elektrokardiografii, ultrasonografii płuc oraz  w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów kardiologicznych i pulmonologicznych.


Prywatnie właścicielka dwóch kotów – Leona i Uszki. Jej drugą pasją jest sport sylwetkowy, dlatego dzień najchętniej zaczyna od treningu siłowego. Chociaż pochodzi z Podlasia góry to jej drugi dom, więc każdy wolny czas spędza na letnich górskich  wędrówkach lub jeździe snowboard.